Deklaracja dostępności
Wstęp
BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej zobowiązuje się do zapewnienia dostępności swojego serwisu internetowego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej 14 edycji Konkursu Gepperta.
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji serwisu: 2020-03-09
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-04-07
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-09. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
W serwisie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Ponadto serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Magdalena Weber, dostepnosc@bwa.wroc.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 883 362 751. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Procedura
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Lokalizacja Galerii BWA Wrocław Główny
Galeria mieści się na górnym poziomie (antresola holu głównego) dworca PKP Wrocław Główny, przy ul. Piłsudskiego 105 we Wrocławiu, współrzędne 51.098333 17.037222. Na górny poziom budynku prowadzą klatki schodowo-windowe rozmieszczone w narożnych i centralnych pionach komunikacyjnych budynku, do których specjalnie oznaczone wejścia znajdują się w głównym holu dworca, zarówno od strony północnej (ul. Piłsudskiego) jak i od strony południowej (kasy) a także na poziomie parkingu podziemnego (-1).
Dojazd
W odległości ok. 20 metrów od wejścia głównego do dworca znajduje się przystanek: DWORZEC GŁÓWNY. W rozkładzie jazdy poszczególnych linii wskazane są kursy realizowane przez pojazdy niskopodłogowe [stan na 3. marca 2020]
- tramwaje: 0L, 0P, 2, 5, 8, 9, 11, 15, 31, 32
- autobusy: K, N, 106, 110, 112, 113, 122, 125, 145, 146, 325, 602, 612
- dojazd na lotnisko: autobus 106 (z ulicy Dworcowej) oraz Wro Airport Express (z dworca autobusowego)
Parking
- parking podziemny pod placem dworcowym. Wjazd od strony ul. Peronowej i ul. Piłsudskiego. Cennik: 15 min gratis, 3 zł – 1h
- parking Kiss&Ride na placu dworcowym. Wjazd od strony ul. Piłsudskiego. Cennik: 15 min gratis, 3 zł – 1h
Taxi
Postój taksówek znajduje się na placu przed dworcem od ulicy Piłsudskiego (na parkingu przy budynku Poczty).
Dostępność wejścia
Do budynku prowadzi wiele wejść znajdujących się zarówno od strony ul. Piłsudskiego (północ), jak i przez perony od strony ul. Dworcowej (południe). Z uwagi na spory ruch samochodowy, należy zachować szczególną ostrożność. Wejście do budynku jest ogólnodostępne przez całą dobę.
Wejście do galerii dostępne jest wyłącznie w godzinach otwarcia, czyli od środy do niedzieli, zawsze od godz. 12.00, w środy do 20.00, zaś od czwartku do niedzieli do godz. 18.00 z wyjątkiem wydarzeń specjalnych takich jak wernisaże, wykłady, spotkania, których program znajduje się na stronie www.bwa.wroc.pl.
Dostępność parkingu
Ogólnodostępny parking znajduje się na poziomie dworca -1, wjazd od ul. Piłsudskiego.
Dostępność toalety
Toaleta dla gości znajduje się w przestrzeni wspólnej dworca, na parterze budynku, czynna jest do godz. 20.00.
Utrudnienia
Windy w ciągach komunikacyjnych i przy wejściach do przestrzeni wystawowych (na antresoli dworca) – wymagają pomocy obsługi dworca (prosimy o umówienie wizyty mailowo: wroclawglowny@bwa.wroc.pl, lub powiadomienie pracowników BWA Wrocław w razie zaistnienia niedogodności, tel. +48 883 369 039).
Pomoc w pokonaniu większych barier w budynku
W przypadku niemożności dotarcia do galerii istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i pomoc w dotarciu do przestrzeni wystawowej. Prosimy o umówienie wizyty mailowo: wroclawglowny@bwa.wroc.pl, lub powiadomienie pracowników BWA Wrocław w razie zaistnienia niedogodności, tel. +48 883 369 039.
Obsługa osób słabosłyszących
Istnieje możliwość obsługi osób słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty interesanta. Prosimy o umówienie wizyty mailowo: wroclawglowny@bwa.wroc.pl, lub tel. +48 883 369 039.
Aspekty techniczne dotyczące dostępności serwisu
- Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej na poziomie 4,5:1. Oprócz tego serwis posiada przełącznik do trybu ciemnego.
- Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą tabulatora (klawisz Tab). Każdy element nawigacji ma wyraźne obramowanie na aktywnym elemencie strony, a nawigacja jest logiczna. Pułapki klawiaturowe – wykluczone.
- Możliwość pominięcia powtarzających się sekcji – zagwarantowana.
- Linki otwierają się w tym samym oknie. Linki prowadzące do serwisów zewnętrznych otwierają się w osobnej zakładce, ale zawierają informującą o tym etykietę.
- Zdjęcia i grafiki w serwisie mają alternatywne opisy, aby ich treść była dostępna dla osób niewidomych.
- Możliwość powiększania tekstu dla osób niedowidzących spełniona za pomocą domyślnych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
- Serwis jest dostępny bez wsparcia JavaScript.
Zrozumiałość i czytelność treści
Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia, listy wypunktowane. Cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione.
Zapewnienie dostępności serwisów to proces
Staramy się zapewnić dostępność naszego serwisu na bieżąco, jednak jeżeli znajdziesz błędy, masz uwagi lub chcesz nam pomóc usprawnić serwis, prosimy o kontakt pod adres e-mail: .